نصب دستگیره درب چوبی + تعویض دستگیره درب

اگر قصد دارید خودتان دستگیره درب را نصب نمایید در این مقاله همراه ما باشید تا با ترفندهای صحیح نصب دستگیره آشنا شوید.

لاک هوم
لاک هوم

آموزش نصب دستگیره درب

دستگیره درب از مهم ترین و پراستفاده ترین یراق آلات درب می باشد. نصب صحیح دستگیره درب تاثیر بسزایی در عملکرد این محصولات دارد. انواع مختلفی از دستگیره در بازار موجود است که باید بر حسب نوع درب و کاربرد آن ها را خریداری و مورد استفاده قرار دهید. دستگیره درب چوبی از پرفروش ترین مدل های دستگیره در می باشد.

شما در دو حالت نیاز به نصب دستگیره درب دارید:

  1. دستگیره درب قدیمی شما خراب شده و یا می خواهید محصولی جدید و به روز را جایگزین آن نمایید در نتیجه نیاز به تعویض دستگیره درب دارید.
  2. نصب اولیه دستگیره بر روی درب جدید

نصب دستگیره درب در این دو حالت تفاوت های اندکی با یکدیگر دارند.  به طبع تعویض دستگیره درب از نصب اولیه آسان تر و سریع تر انجام می شود.

نصب دستگیره درب

اگر درب خود را به تازگی نصب نموده اید و هنوز یراق آلات بر روی آن ها نصب شده برای نصب دستگیره درب می توانید این مراحل را دنبال نمایید:

  • ابتدا محل مناسب را که می خواهیم دستگیره و قفل درب در آنجا نصب شود را علامت گذاری و سوراخ هایی را با استفاده از ابزار مناسب ایجاد نمایید.
  • سپس قفل و تجهیزات مرتبط با قفل را نصب نمایید.
  • حال نوبت به نصب دستگیره درب است. دستگیره ها بر حسب مدل های مختلف دارای روش های نصب متفاوتی می باشند. اما در همه مدل های دستگیره درب باید ابتدا میل چارسو را در جای خود قرار داده و سپس دستگیره را بر روی آن نصب نمایید. 
  • پس از قرار دادن دستگیره در جای مناسب با استفاده از پیچ هایی موجود دستگیره را در جای خود محکم می نمایید.
  • اگر دستگیره شما دارای رزت و یا کاور می باشد در این مرحله باید اقدام به نصب آن نمایید.

 

نصب دستگیره درب

نصب دستگیره درب چوبی

نوع دستگیره درب

باید بدانید مدل و نوع طراحی دستگیره درب در روش نصب آن تاثیر دارد. به طور مثال دستگیره رزت دارای نصب متفاوتی نصب به دستگیره پلاک می باشند. اما  این تفاوت نصب بسیار جزیی بوده و به راحتی می توانید هر یک از این دستگیره ها را نصب نمایید. نصب دستگیره درب چوبی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و باید کار نصب به دقت انجام شود. 

تعویض دستگیره درب

اگر درب شما نو نیست و می خواهید دستگیره جدید را برای روی آن نصب نمایید این مراحل را دنبال نمایید:

  1. دستگیره قدیمی را از روی درب جدا نمایید. در این مدل از نصب دیگر نیاز به حفر سوراخ برای نصب دستگیره درب ندارید.
  2. دستگیره  جدید را بر روی محل مورد نظر قرار دهید و پیچ ها را سفت نمایید.

برای تعویض دستگیره درب باید به این نکته توجه نمایید که دستگیره را متناسب با سوراخ های حفر شده بر روی درب انتخاب نمایید و مدل دستگیره به گونه ای باشد که محل قرار گیری دستگیره قبلی بر روی درب مشخص نباشد. زیرا موجب ایجاد ظاهری نامناسب بر روی درب می شود.

تعویض دستگیره درب

مقالات مرتبط:

بهترین جنس دستگیره درب

مرکز فروش دستگیره درب

مزایای نصب قفل هوشمند بر روی درب ورودی

تماس بگیرید