خانه هوشمند

<p>برای اینکه خانه ای هوشمند و بی نقص داشته باشید باید تمام بخش ها بدون نقص در کنار یگدیگر کار کنند. مهم ترین قسمت یک خانه هوشمند کنترل کننده مرکزی و سیستم های امنیتی می باشند.</p>

لاک هوم
لاک هوم

تصور کنید علاوه بر سیستم کامپیوتر و گوشی تلفن همراهتان تمام دستگاه های دیگر مانند قفل، چشمی درب، دوربین ها، پنجره ها، سیستم تهیه مطبوع و ... نیز به اینترنت متصل هستند و شما می توانید از راه دور این تجهیزات منزلتان را مدیریت نمایید. این معنای داشتن یک سیستم هوشمند بی نقص در منزلتان است. در خانه هوشمند شما با استفاده از تجهیزات کنترل از راه دور حتی می توانید دمای منزلتان را نیز مطابق با خواستتان تنظیم نمایید. 

خانه هوشمند از چه سیستم هایی تشکیل می‌ شود؟

در ساده ترین سطح خانه هوشمند می توانید از یک دستگاه هوشمند، یک مرکز و یک برنامه‌ ی متصل استفاده می نمایید. به عنوان مقال میتوان به قفل دیجیتال اشاره نمود. در این سیستم می توانید از طریق برنامه های نصب شده بر روی تلفن همراتان و اتصال به اینترنت به کنترل ورود و خروج افراد بپردازید. قفل دیجیتال و هوشمند یکی از امن ترین قفل های نصب شده بر روی درب ها می باشد. اما در سیستم های پیشرفته تر خانه هوشمند به تجهیزات و امکانات پیشرفته تر نیاز است و البته هزینه اجرایی آن هم بسیار گران تر از یک سیستم ساده می باشد.

سیستم های اصلی تشکیل دهنده خانه هوشمند

  • روشنایی و نورپردازی
  • سرمایش و گرمایش
  • امنیت
  • تلویزیون و سینمای خانگی، کنترل و پخش موسیقی

تجهیزات هوشمند سازی منازل

برای هوشمند سازی منازل می توان از تجهیزات مختلفی بسته به نیاز و بودجه خود استفاده نمایید. در ادامه شما را با مهم ترین و ارزان ترین ابزارها که برای هوشمند سازی و ایجاد امنیت در منازل مورد استفاده قرار میگیرند آشنا خواهیم ساخت.

قفل دیجیتال

یکی از مهم ترین عوامل برای ایجاد امنیت در ساختمان استفاده از یک قفل باکیفیت و امن می باشد. قفل های هوشمند کمک بسیاری در جلوگیری از سرقت از منازل دارند. همچنین این قفل ها یکی از مهم ترین فاکتورها در خانه های هوشمند می باشند. قفل دیجیتال و هوشمند به راحتی با استفاده از سیستم وای فای به تلفن همراه شما وصل شده و می توانید از طریق آن به رفت و آمدهای منزل خود مدیریت داشته باشید. 

استفاده از قفل دیجیتال برای هوشمند سازی منازل

چشمی دیجیتال درب

چشمی درب دیجیتال را به راحتی می توانید به مدل های قدیمی این یراق ها جایگزین نمایید. بهترین مدل های چشمی درب مدل های سیم کارتخور هستند که به تلفن همراه شما متصل شده و می توانید به صورت انلاین تصاویر پشت درب منزل خود را مشاهده نمایید. چشمی درب دیجیتال قادر به عکس برداری و تصویر برداری از پشت درب شما می باشند و این عکس و فیم ها قابل دخیره در مموری دستگاه می باشند. با وجود سنسورهایی هوشمند در داخل این چشمی ها با حرکت هر جسمی در پشت درب چشمی فعال شده و شروع به تصویر برداری می نماید.

سیلندر قفل هوشمند

سیلندرهای قفل دیجیتال می توانند جایگزینی ارزان برای قفل های هوشمند شوند. این سیلندرها بسیار مقاوم و امن هستند و دارای کارکردی مشابه قفل های دیجیتال می باشند اما با امکانات کمتر. روش های دسترسی در سیلندر هوشمند با استفاده از رمز، اثر انگشت و کارت می باشد. این ابزار کوچک هم می تواند در هوشمند سازی منزل به شما کمک نماید.

سیلندر دیجیتال - هوشمند سازی منازل

دستگیره دیجیتال

دستگیره های دیجیتال در واقع همان قفل هوشمند درب می باشند که به دلیل طراحی آن که شبیه به دستگیره درب می باشند به این نام معروف شدند. دستگیره های هوشمند درب را می توانید بر روی انواع درب چوبی نصب نمایید. با استفاده از این مدل از ابزارهای امنیتی و هوشمند سازی منازل قادر خواهید بود به راحتی بر رفت و آمد های منزل خود کنترل داشته باشید. برای مهمان های خود رمز یک بار مصرف تعریف کنید و دسترسی افرادی را در ساعتی از شبانه روزی محدود نمایید. البته مدل های مختلف دستگیره دیجیتال دارای مشخصه های متفاوتی هستند و باید بر حسب نیاز خود محصول مناسب را تهیه و خریداری نمایید.

چرا بهتر است از خانه هوشمند استفاده نماییم؟

زندگی در دنیای پر از تکنولوژی بسیار متفاوت است. پس منطقی است که راه حل های ما برای ایجاد امنیت در این دنیای مدرن، متفاوت باشد. خانه هوشمند مزایای زیادی برای ساکنانش دارد. از مهمترین این مزایا می توان به این 4 مورد اشاره نمود: 

  1. تحت کنترل قرار گرفتن همه وسایل خانه
  2. ایجاد امنیت بیشتر
  3. بهینه سازی مصرف انرژی و زمان
  4. کنترل نمودن تجهیزات و لوکس کردن قابلیت ها

برای خریداری و نصب سیستم های امنیتی هوشمند و دیجیتال می توانید با فروشگاه خانه یراق تماس بگیرید.

مطالب مرتبط: قفل آژیر دار درب ضد سرقت

تماس بگیرید