سیستم اتوماسیون باشگاهی

<p>سیستم اتوماسیون باشگاهی به عنوان یک&nbsp;ابزار&nbsp;نوین جهت مدیریت و کنترل مسائل مربوط به امور ورزشی می&zwnj;باشد تا شما بتوانید با استفاده از این سیستم امور مختلفی&nbsp;اعم از کنترل ورود و خروج افراد مجاز و یا غیرمجاز، نظارت&nbsp;دسترسی، ارائه گزارشات دلخواه در حوزه مالی، مانده جلسات ورزشکاران و&hellip; را کنترل و بررسی کنید.</p>

لاک هوم
لاک هوم

به منظور مدیریت بهتر باشگاه‌ها می‌توانید از سیستم اتوماسیون باشگاهی استفاده نمایید. استفاده از این سیستم و تجهیزات مربوطه علاوه بر امکانات بالا، امنیت قابل قبولی نیز برای مجموعه ورزشی شما فراهم می‌آورد.

با توجه به این که میزان رفت و آمد در این مکان‌ها زیاد است استفاده از سیستم اتوماسیون باشگاهی و هوشمند سازی مجموعه‌های ورزشی، موجب افزایش اعتبار باشگاه خواهد شد. لاک هوم یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین مراکزی است که در زمینه سیستم‌های اتوماسیون باشگاهی فعالیت داشته و در سریع‌ترین زمان قادر به راه‌اندازی این تجهیزات در مجموعه‌های ورزشی است. برای دریافت مشاوره با شماره‌های درج شده در سایت تماس بگیرید.

سیستم اتوماسیون باشگاهی چیست؟

سیستم اتوماسیون باشگاهی شامل نرم افزار و سخت افزارهای متعدد است که مدیریت و رسیدگی به امور باشگاه را بسیار راحت کرده و در عین حال قادر است امنیت مجموعه ورزشی را نیز بهبود ببخشد.

با استفاده از سیستم اتوماسیون باشگاهی قادر خواهید بود، ورود و خروج افراد را کنترل نمایید و از ورودی افراد غیر مجاز به داخل سالن ورزشی جلوگیری نمایید. همچنین بحث مدیریت دریافت به موقع شهریه باشگاه را نیز بسیار میسر خواهند نمود. به گونه ای که افرادی که از موعدت پرداخت شهریه آن‌ها گذشته از گیت باشگاهی نمی‌توانند عبور کنند و در این شرایط باید اقدام به پرداخت شهریه نمایند.

طراحی انتخاب شده برای این سیستم به گونه ای است که از اطلاعات اعضای باشگاه به خوبی مراقبت کرده و حتی می‌توانید نسبت به ذخیره سازی پایگاه مشتری، اسناد و قراردادهای مهم اقدام نمایید. با استفاده از سیستم اتوماسیون باشگاهی قادر خواهید بود نسبت به لغو، رزرو و یا جابجایی برنامه های تمرینی اقدام نموده و به راحتی این موارد را به اطلاع تیم مورد نظر برسانید. هم چنین مدیریت بخش نگهداری لوازم شخصی ورزشکاران، کمد، بوفه و… برای شما راحت تر انجام می شود.

از دیگر ویژگی های در نظر گرفتن برای این سیستم ها می توان به پذیرش ورزشکاران، امنیت محل قرارگیری وسایل ورزشکاران، راحتی ورود و خروج به باشگاه ها، آمار دقیق و بروز میزان درآمد باشگاه تنها با یک کلیک، حذف کارت های کاغذی و… اشاره کرد.

پس به طور کلی می توان گفت که سیستم اتوماسیون باشگاهی راهکاری جامع برای مدیریت و مکانیزه کردن مجموعه های فرهنگی، ورزشی می باشد. این سیستم شامل نرم افزار و سخت افزار ها و متشکل از دستگاه های خدمات ورزشی، دستگاه های اعتباری، پکیج کامل قفل های الکترونیکی کمد و نرم افزار جامع مدیریت باشگاه می باشد.

مزایای استفاده از سیستم اتوماسیون باشگاهی

 • افرادی که به عنوان اعضای باشگاه در سیستم ثبت شده باشند می توانند از طریق سیستم های تشخیص چهره، اثر انگشت و یا کارت هوشمند به راحتی نسبت به حضور و غیاب و کنترل تردد آن ها اقدام کرده و وارد باشگاه شوند. 
 • در مواردی که در سانس خود به باشگاه مراجعه نکنید نمی توانید وارد باشگاه شوید.
 • انتخاب و استفاده از دستگاه های حضور و غياب برای كنترل حضور و غياب پرسنلی که در باشگاه کار می کنند هم به كار گرفته مي شود. جهت حضور و غياب می توانید توسط اثر انگشت، كارت و يا پسورد حضور و غياب روزانه كاركنان را ثبت کنید و اطلاعاتی را در این مورد در اختیار داشته باشید.
 • زمانی که این سیستم را انتخاب می کنید باشگاهی اتوماتیک خواهید داشت که هر فرد بدون روبرو شدن با هیچ اپراتوری، خود عملیات مربوطه را انجام می دهد.
 • امکان ثبت نام و درج اطلاعات افراد وجود دارد.
 • کمک به کنترل هزینه‌ ها
 • امکان ثبت نام چندین ورزش برای یک فرد وجود دارد.
 • مدیریت صندوق و موجودی
 • امکان اطلاع‌ رسانی از طریق پیامک وجود دارد.
 • امکان نمایش شارژ باقی‌ مانده و کسر شده بر روی دستگاه و نرم افزار باشگاهی وجود دارد.
 • مدیریت کمدها به صورت آنلاین
 • مدیریت بوفه

نحوه ی کنترل اعضا به چه صورتی انجام می شود؟

فرآیند مربوط به شناسایی و کنترل اعضا شامل دستگاه کارتخوان، دستگاه حضور و غیاب انگشتی (تشخیص چهره)، گیت ورودی باشگاه می باشد. در مورد نوع کارکرد این سیستم هم در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

سیستم قفل کمدی متکی به خود

این سیستم به گونه ای می باشد که برای استفاده از آن نیازی به سیم کشی و یا ارتباط با سرور وجود ندارد و فقط نیاز است تا با استفاده از یک کارت و یا دستبند نسبت به باز کردن آن اقدام کنید. برای داشتن عملکرد درست نیاز به باطری دارد و در برخی از موارد ممکن است از طریق یک دستگاه تغذیه برق این کار انجام شود.

سیستم جامع باشگاهی و مدیریت 

سیستم جامع باشگاهی و مدیریت به عنوان یک نرم افزار کنترلی می باشد که شما می توانید زمانی که قصد ورود به باشگاه را دارید به واسطه ی دستگاه ورودی و به کمک کارت، اثرانگشت و یا چهره ثبت شده وارد باشگاه شوید و تمرینات ورزشی خود را انجام دهید. سیستم جامع باشگاهی و مدیریت شامل مواردی می باشد که در بخش زیر به معرفی آن ها می پردازیم.

دستگاه ثبت نام و ورودی

دستگاه ثبت نام و ورودی برای تایید افراد می توانید راه های شناسایی مختلفی اعم از کارت، مچبند هوشمند، اثرانگشت و چهره را انتخاب کنید.

گیت کنترل تردد

گیت کنترل تردد در بخش ورودی باشگاه نصب می شود و تنها افرادی که مجاز به ورود باشند می توانند از گیت عبور کنند. این گیت ها در مدل های مختلفی اعم از اهرمی و شیشه ای در بازار وجود دارند.

قفل کمد باشگاهی

قفل باشگاهی جزو یکی از ملزومات مورد نیاز برای استفاده در سالن های بدنسازی، استخرها، تجهیز کمدهای رختکن اعضاء به قفل برقی و اتصال آن به اتوماسیون باشگاهی می باشد. طراحی انتخاب شده برای این قفل ها به گونه ای می باشد که به عنوان یک کلید هوشمند الکترونیکی بر روی درب کمد رختکن باشگاه ها و مجموعه های ورزشی نصب می شوند تا شما بتوانید سطح امنیت بالایی را در مجموعه خود ایجاد کنید. مدیریت این قفل ها به واسطه ی راهکارهای RFID انجام می شود و افراد می توانند از این طریق به کمدهای خود دسترسی داشته باشند.

نرم افزار مدیریت باشگاه

این نرم افزار به گونه ای می باشد که شما می توانید با تعاریف مربوط به مجموعه ی خود ترددها را کنترل و بررسی کنید. حتی این نرم افزار این اجازه را به شما می دهد تا بتوانید هر کمد را بر اساس پر و خالی بودن استفاده کنید. سایر امکانات در نظر گرفته شده برای این نرم افزار به شرح زیر می باشد.

 • مدیریت و کنترل مجموعه های ورزشی برای شما راحت تر انجام می شود.
 • امکان فرمان دادن به قفل ها و دستگاه های در نظر گرفته شده برای مجموعه فراهم شده است.
 • کمک به کنترل و مدیریت تردد استفاده کنندگان از سیستم
 • امکان تعریف سالن ها و سانس های متعدد برای هر فرد و یا هر گروه
 • ثبت نام افراد میهمان در صورت لزوم
 • در نظر گرفتن کارت های ویژه برای شخص
 • امکان استفاده از کارت های تخفیف برای سازمان ها و ادارات
 • قابلیت در نظر گرفتن تعریف کسر اعتبار (به صورت ریالی و جلسه ای)
 • تعریف برنامه ها برای سانس ها و تفکیک جنسیت افراد
 • کنترل تردد افراد با توجه به تفکیک تاریخ و ساعت و میزان کسرمبلغ برای شما فراهم شده است.
 • قابلیت دریافت خروجی از گزارشات وجود دارد.
 • در صورت نیاز تعریف ادمین و یوزرهای متعدد برای ورود به برنامه وجود دارد.
 • تهیه بک آپ و بازیابی آن در موارد مورد نیاز  

اجرای سیستم اتوماسیون باشگاهی به چه صورتی می باشد؟

برای استفاده از اتوماسیون باشگاهی باید مراحل زیر را دنبال نمایید:

ورود اطلاعات اعضاء باشگاه

اولین کاری که باید برای اجرای این سیستم در نظر گرفته شود ورود اطلاعات اعضای باشگاه می باشد. برای ثبت اطلاعات نیاز است تا شماره کاربر، رشته ورشی، نام و نام خانوادگی، تاریخ عضویت، شماره موبایل و… وارد شود.

ثبت اعتبار اعضاء باشگاه ورزشی

بعد از ثبت اطلاعات نیاز است تا ثبت میزان اعتبار هر یک از اعضای انجام شود. در این قسمت اطلاعات مختلفی اعم از میزان شهریه دریافتی، تاریخ اعتبار و تعداد جلسات مشخص خواهد شد. 

اعلان میزان اعتبار

هر زمان که شما کارتی که در اختیار دارید به دستگاه اتصال دهید می توانید با دریافت اطلاعات ورود و خروج، میزان اعتبار باقی مانده و عدم اعتبار اعضاء را با توجه به مواردی مانند ورود و خروج های دریافتی بر روی دستگاه حضور و غیاب ببینید.

ثبت هزینه های جاری

یکی از قابلیت های این دستگاه این است که می تواند به ثبت هزینه‌ های جاری باشگاه ورزشی کمک کند.

گزارشات نرم افزار مدیریت باشگاه ورزشی

مهم ترین بخش این نوع از سیستم ها مربوط به بخش گزارشات می باشد. این گزارش شامل تردد، گزارش هزینه و گزارش درآمد و… می باشد که در تاریخ مورد نظر شما نمایش داده خواهد شد.

ارسال پیامک به اعضای باشگاه ورزشی

در صورتی که کامپیوتر شما دارای پنل پیامکی باشد به انجام تنظیمات بر روی نرم افزار کمک می کند تا بتوانید برای اعضای باشگاه خود پیامک ارسال کنید. در اختیار داشتن پنل پیامکی کمک می کند تا بتوانید هر یک از موارد زیر را برای اعضای خود به صورت پیامک ارسال کنید.

 • ساعت ورود و خروج افراد
 • ارسال پیامک تبریک تولد
 • اخطار برای اتمام اعتبار 
تماس بگیرید